O nás

Nájsť dokonalú kávu je naozaj náročná úloha. Po niekoľkoročnom hľadaní plnom zmien sme sa rozhodli ísť inou cestou – opýtať sa ľudí, milovníkov kávy, akú majú najradšej a čo im na trhu chýba. Aj na základe týchto cenných poznatkov sme vytvorili Rous blend. Ten sa vyznačuje nielen absenciou kyslosti, ale aj dokonalou harmóniou chutí horkej čokolády, kakaa, vlašských orechov a mandlí a tiež hutnou penou. Atraktivita Rous blendu teda nespočíva iba v peknom dizajne, ale najmä v chuti, poctivosti a vyváženosti, kde si každý nájde „tú svoju šálku“. Týmto vznikla značka Rous, silná, chutná a jemná zároveň.

Hlavným dizajnovým elementom našej značky je červená ruža, ktorá si svojou vôňou, podmanivosťou a krásou získala po celom svete štatút darčeka č. 1 k akejkoľvek príležitosti, rovnako ako aj šálka kávy, ale vo svete životabudičov.

 

Rose

 

Pár slov od zakladateľa Rous

Vždy som túžil mať vlastnú kaviareň, miesto, do ktorého môžem pretaviť svoje predstavy o mieste, kde sa snúbi dobrá káva a atmosféra. Mojou prvou kaviarňou bolo POP café na bratislavskom „Šafku“. Malý, ale útulný priestor v centre, hrajúci všetkými farbami, priťahovalo najmä mladých. Ani po jej zatvorení po 2 rokoch som nestratil chuť venovať sa káve, preto som absolvoval školenie u majstra kávy, Stanka Cibuľu, ktorý ma dodnes posúva stále ďalej. Cieľom bola vlastná značka kávy, ktorej dizajn mi pomohol vytvoriť šikovný Paľo Bartoš. Pretože KÁVA JE LÁSKA.

Svoj sen si začínam plniť (spolu s pražiarmi z Cipolla Caffé) a verím, že sa mi ním podarí naplniť aj ten váš – vychutnať si dobrú šálku kávy.